„Gramy zmysłami”
Głównym celem programu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.
„Książka dla przedszkolaka”
To projekt mający na celu podejmowanie działań promujących czytelnictwo wśród przedszkolaków, np., wyjścia do bibliotek, księgarń, głośne czytanie bajek przez rodziców dzieciom w przedszkolu i w domu, organizowanie spotkań z pisarzami, zapoznanie dzieci podczas zajęć z kanonem literatury dziecięcej, aranżowanie zajęć mających na celu przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku do niej. Koordynatorem projektu jest p. Weronika Kucharczyk.
„Z darami natury świat nie jest ponury”
Celem głównym ekologiczno- plastycznego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.
„Z kulturą mi do twarzy”
Celem projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele). Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.
„Zabawa sztuką”
Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.
„Dzieciaki mleczaki”
Głównym celem projektu jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę kształtują się prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promowanie mleka jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.
Image by Edinaldo Maciel edy boy from Pixabay